شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۴:۰۳
سرویس: شهری
 |  ۱۲/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۲:۳۳
  |   نظرات: بدون نظر
486 views بازدید
شهردار منطقه 20 خبرداد:

تمهیدات منطقه ۲۰ برای محافظت فضای سبز از گرمای تابستان

آوای ری:شهردار منطقه ۲۰ بر مراقبت های ویژه از بوستان ها و فضای سبز شهری این منطقه جنوبی در برابر گرمای تابستان تاکید کرد.

به گزارش آوای ری به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰، سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: همزمان با اوج فصل گرما و احتمال آسیب پوشش های گیاهی بوستان ها و فضاهای سبز، مجموعه اقدامات لازم در خصوص رفع خطر از گونه های گیاهی در این منطقه جنوبی آغاز شده است.

صفوی اهمیت نگهداشت فضاهای سبز موجود را به اندازه ایجاد فضاهای جدید برشمرد و گفت: با محلول پاشی های تقویتی و دفع به موقع آفات و بیماری های احتمالی نیز مقاومت درختان و فضاهای سبز پوششی افزایش یافته است تا این گیاهان که اکثرا سازگار با آب وهوای معتدل هستند، بتوانند بدون هیچگونه آسیبی فصل گرم تابستان را سپری کنند.

وی به تغییر ساعات آبیاری نیز اشاره کرد و افزود: همزمان با اوج فصل گرما اجرای مراقبت های ویژه برای ۶۳۵ هکتار فضای سبز در داخل محدوده و ۱۶۳۹هکتار خارج از محدوده شهری شامل عرصه های جنگل کاری از اولویت های مدیریت شهری است.

صفوی ادامه داد: منطقه ۲۰ دارای ۱۶۷ بوستان شهری است که تمامی این فضاها از لحاظ المان های شهری، فضاهای بازی، ورزشی و امکانات رفاهی و بهداشتی برای شهروندان آماده سازی شده اند.

شهردار منطقه ۲۰ به مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره گل و گیاه شهرداری منطقه ۲۰ نیز اشاره کرد و افزود: این مرکز آموزشی علاوه بر فعالیت های آموزشی، آمادگی ارائه خدمات علمی و مشاوره ای به شهروندان علاقه مند است.

مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره گل و گیاه شهرداری منطقه ۲۰ در بزرگراه شهید کریمی، بوستان فجر واقع شده است و علاقه مندان برای استفاده از خدمات مشاوره ای و آموزشی می توانند با شماره ۳۳۳۹۴۹۳۹ تماس بگیرند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: