شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۴:۲۳
 |  ۱۰/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۸:۳۲
  |   نظرات: بدون نظر
635 views بازدید

مساحت اراضی ناسالم در شهرستان ری به صفر رسید

6365

آوای ری:هدایت الله جمالی پور در راستای معدوم سازی اراضی تحت کشت سبزیجات و صیفی جات شهرری که با آبهای نامتعارف آبیاری می شد، تصریح کرد: مساحت اراضی ناسالم در شهرستان ری به صفر رسید و مردم با خیال راحت از سبزیجات شهرری استفاده کنند.

به گزارش آوای ری به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، صبح امروز زمینهای کشاورزی شهرستان ری که با آبهای نامتعارف آبیاری می شدند، با دستور قضایی و با حضور فرماندار شهرری، قاضی دادستان، مدیر جهادکشاورزی شهرری ، مدیر اداره بهداشت و درمان شهرری، معاون سیاسی فرماندار، مسئولین نیروی انتظامی، خبرنگاران و کشاورزان منطقه معدوم سازی شد.

جمالی پور اظهار داشت: در طول سه سال گذشته، میزان۹۰۰هکتار از ۲۳۰۰هکتار اراضی تحت کشت سبزیجات و صیفی جات شهرستان ری که با آب آلوده آبیاری می شد، به کمتر از ۱۰هکتار کاهش یافته است که امروز به صفر خواهد رسید.

وی با اشاره به آسیبهایی که از سمت تهران وارد ری می شود، گفت: به لحاظ توپولوژی شهرستان ری همه آبی که زمین و خاک مردم ری را مورد تهدید قرار می دهد، از سمت تهران در این منطقه سرریز می شود.

فرماندار شهرری افزود: شهرداری تهران و شورای شهر تهران، ری و تجریش باید در خصوص رفع این معضل و کمک به وزارت نیرو و سرعت بخشیدن به ساخت تصفیه خانه اقدامات جدی و قاطعی انجام دهند.

جمالی پور با تأکید براینکه از امروز هیچگونه سبزی و صیفی جات آلوده در شهرری نداریم، خاطرنشان کرد: مردم بدون هیچ نگرانی و با اطمینان از سالم بودن محصولات، می توانند با خیال راحت از سبزیجات و صیفی جات کشت شده در این شهرستان استفاده نمایند.

وی در خصوص سیاست تأمین آب کشاورزان، به حفر چاه های آب اشاره و تصریح کرد: در همین راستا ۳۰حلقه چاه تجهیز و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است و همچنین طی توافق با وزارت نیرو ۳مترمکعب از آب تصفیه خانه جنوب تهران به این مناطق هدایت خواهد شد.

فرماندار شهرری با اشاره به احداث تصفیه خانه بر روی رود سرخه حصار و نهر فیروز آباد در پی سفر ریاست جمهوری به شهرری، گفت: امیدوارم با سرعت بخشیدن به ساخت این مراکز تصفیه، وزارت نیرو و جهاد کشاورزی بتوانند سیاست حمایتی از کشاورزان این منطقه را اعمال نمایند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: