دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۱
سرویس: ورزشی
 |  ۲۲/ آذر/ ۱۳۹۶ - ۳:۱۶
  |   نظرات: بدون نظر
951 views بازدید

صفرزاده: به هوای بچه محل هایم به کشتی آمدم

پایگاه خبری آوای ری_ در این شماره با محمد رضا صفرزاده کشتی گیری باز هم از شهرری به گفتگو نشستیم او هم مانند خیلی از هم سن و سال های خودش کشتی را ابتدا با تشویق های آقای زارع آغاز کرده است.

به گزارش آوای ری؛ از او خواستم ابتدا بیوگرافی مختصری از خود بگوید

محمدرضا صفرزاده هستم متولد ۱۳۶۳٫ کشتی را از سنین نوجوانی شروع کردم و از سال ۹۰ هم مربی گری در این رشته را آغاز کردم و به مدت شش سال است که مربی هستم.

چه شد که علاقه مند به کشتی شدید؟

سیزده چهارده ساله بودم که می دیدم بچه محل های ما مثل بابک یار احمدی و دلاور باقرزاده در این رشته فعالیت می کنند خود به خود من هم علاقه مند شدم که پا به این رشته بگذارم و در باشگاه ثبت نام کنم. البته سال ۷۴ یا ۷۵ اگر اشتباه نکنم پیش از اینکه به کشتی وارد شوم دروازه بان و کاپیتان تیم منتخب شهرری بودم. این را بگویم که پدر و مادرم علاقه ای به کشتی نداشتند.

 

گفتید که مشغول مربی گری هستید اساسا کشتی اولین پیشنهاد شما به نونهالان است؟ چه شاگردانی را تربیت کردید؟

بله حتما من اگر ببینم که نوجوانی اول علاقه مند است و دوم فاکتورهای لازم برای ورد به این رشته را دارد حتما به او کمک خواهم کرد که وارد این رشته شود. سجاد عبادی قهرمان کشتی فرنگی امین محمد بیات قهرمان نونهالان کشور و پژمان شاهبداغی قهرمان کشتی فرنگی جوانان از شاگردان من بوده اند.

چه فاکتورهای را برای راهیابی به این ورزش مناسب می بینید؟

ببینید کشتی هم تکنیک دارد هم تاکتیک. این رشته آمادگی جسمانی خیلی خوبی را می طلبد طبیعتا یک دونده یک شناگر و حتی یک والیبالیست به دلیل آمادگی جسمانی می تواند کشتی گیر خوبی باشد. کشتی به نوعی همه فاکتورها را کنار هم می خواهد مثل آمادگی جسمانی چابک بودن انرژی زیاد و فیزیک مناسب. طبیعتا من نمی توانم به کسی که اضافه وزن زیادی دارد یا پاهای آسیب پذیری دارد توصیه کنم که به این رشته وارد شود.

به نظر شما چه دلیلی می تواند وجود داشته باشد که شهرری قطب کشتی شود؟

شهرری شهر ضعیفی است خیلی ها با کشتی شروع  می کنند دو مدال کسب می کنند و این شهر را تبدیل به یک قطب المپیکی می کنند اما باید به یاد داشته باشیم کشتی ورزش ارزانی نیست نیاز به تغذیه مناسب و مکمل دارد و فراهم آوری اینها وضعیت مالی مناسب می خواهد. خیلی ها بعد از پایان ساعت کاری برای کشتی به باشگاه ها مراجعه می کنند این خستگی شاید خیلی انگیزه ورزشکاران را بگیرد.

به عنوان سخن آخر …

من همیشه دلم خواسته به دیگران کمک کنم و امیدوارم خدا من را در راه هدفم یاری کند به قول آقای سوریان من نصیحت نمی کنم فقط می گویم تلاش کنید، من هم همین را می گویم تلاش کنید و حقتان را از این زندگی بگیرید.

 

مصاحبه: فاطمه آذرافراز


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: