یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
 |  ۵/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
  |   نظرات: بدون نظر
108 views بازدید

حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) غبارروبی شد

آوای ری _حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) با حضور عاشقان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و جمعی از مسئولان ری غبارروبی و عطرافشانی شد.

به گزارش آوای ری به نقل از ایرنا، بامداد امروز یکشنبه حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در قبله تهران با حضور شمار زیادی از دلسوختگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) غبارروبی و عطرافشانی شد.
این آیین با حضور شماری از مردم، شهردار منطقه ۲۰ تهران و کارمندان شهرداری در فضایی آکنده از عطر معنویت آغاز شد که با صحنه‌های متعددی از اشک و عشق به اهل بیت (ع) همراه بود و حاضران در این مراسم، با اشک دیده و دستمال‌هایی که در دست داشتند، به غبارروبی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) پرداختند.
طی این مراسم نورانی غبار حرم مطهر زدوده شد و سنگ مزار و ضریح مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) با گلاب ناب شست وشو داده شد.
به گزارش ایرنا، حضرت عبدالعظیم (ع) فرزند عبدالله بن علی، از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی (ع) است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می رسد. پدرش عبدالله نام داشت و مادرش فاطمه دختر عقبة بن قیس.
ایشان در سال ۱۷۳ هجری قمری در شهر مقدّس مدینه بدنیا آمدند و مدت ۷۹ سال عمر با برکت او با دوران امامت چهار امام معصوم بوده است، محضر مبارک امام رضا (ع)، امام محمّد تقی (ع) و امام هادی (ع) را درک کرده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: