شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۶:۵۳
سرویس: شهری
 |  ۱۳/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۱:۲۳
  |   نظرات: بدون نظر
118 views بازدید
شهردار منطقه 20:

سرانه فضای سبز در شهرری مطلوب است

آوای ری – شهردار منطقه ۲۰ با بیان اینکه ۳۳ درصد از محیط شهرری به فضای سبز اختصاص یافته است، گفت: هم اکنون سرانه فضای سبز در این شهر جنوبی پایتخت مطلوب است.

فرهاد افشار روز یکشنبه در حاشیه مراسم غرس ۲ هزار اصله درخت در شهرری در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۱۰ درصد از این میزان فضای سبز به پارک اختصاص دارد.
وی با بیان اینکه توسعه سرانه فضای سبز در افزایش بهبود محیط زیست شهری نقش مهم و تاثیرگذاری دارد، گفت: موضوع احترام به طبیعت از دیرباز در بین ایرانیان دارای جایگاه خاصی بوده و به کاشت درخت بخصوص ایام بهار توجه ویژه‌ای داشتند.
شهردار منطقه ۲۰ افزود: منابع طبیعی امانتی در دست نسل امروز است که باید نسبت به حفظ و نگهداری این امر توجه و دقت داشت تا منابع طبیعی به نسل بعدی انتقال یابد.
وی عنوان کرد: در شهرری به واسطه جریان هوایی که از کوهستان به دشت منتقل می‌شود این منطقه میزبان آلودگی هوای تهران است و سرانه فضای سبز باید در این منطقه از میانگین کشوری بالاتر باشد.
افشار گفت: ارتقای حساسیت‌های عمومی نسبت به محیط زیست و مطالبه گری مردم در این راستا نیز در تصمصیم گیری مسئولان تاثیرگذار است.
۲ هزار اصله درخت امروز یکشنبه در آستانه هفته درختکاری در نقاط مختلف شهرری غرس شد.
منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: