یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
سرویس: اجتماعی
 |  ۹/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۳:۲۸
  |   نظرات: بدون نظر
32 views بازدید

۶۳۲ تن ضایعات از کانال های منطقه ۲۰ جمع آوری شد

آوای ری- معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۰  از فعالیت روزانه ۶ اکیپ لایروبی  خبر داد و گفت:  از ابتدای سال تاکنون ۶۳۲ تن ضایعات از کانال های فرعی و اصلی و مخازن ۶۰۰ هزار مترمکعبی صالح آباد در این منطقه  جمع آوری شده است.
 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰؛ افشین ساروئی با بیان این مطلب افزود: لایروبی و پاکسازی کانالهای جمع آوری آب های سطحی یکی از مهمترین اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از آب ماندگی و آبگرفتگی در معابر شهری به شمار می رود که این امر روزانه با فعالیت ۶
 اکیپ از سوی مدیریت شهری منطقه ۲۰ به صورت مداوم انجام می شود.

 ساروئی  با اشاره به اینکه در بارش های فصلی ابتدای سال ۹۸ مشکلی از نظر آبگرفتگی و آب ماندگی در معابرشهری نداشتیم، افزود:  شبکه جمع آوری آب های سطحی منطقه ۲۰ شامل ۷۵ کیلومتر کانال درجه ۱ و ۲ و۳ مخزن ۶۰۰ هزار متر مکعبی صالح آباد  است که روزانه ۱۴ تن ضایعات  از این شبکه جمع آوری می شود.

 وی با بیان اینکه۷۰ درصد آبهای این کانال ها از مناطق بالا دستی به این شبکه سرریز می شود، گفت:  سرخه حصار،  فیروزآبادی،  ماندگاری، خروجی سوم، بهشتی، یاخچی آباد و بازیافت از کانال های درجه یک منطقه ۲۰ هستند.

 ساروئی  به بارش های بی سابقه در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت:  از ابتدای سال تاکنون ۵۳۲ تن ضایعات از کانال های درجه ۱ و۲ و۳ مخزن صالح آباد جمع آوری و میزان ۱۰۰ تن نیز به وسیله ماشین آلات مکانیزه نظیر بیل مکانیکی، لودر و کامیون از بستر کانال سرخه حصار پاکسازی شده است.

معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۰ یادآور شد: کانال سرخه حصار یکی از مهمترین کانال های منطقه ۲۰ محسوب می شود و آب های سطحی مناطق ۴، ۸، ۱۳، ۱۴، ۱۵ در این کانال سرریز می شود که در زمان بارش های فصلی پاکسازی این کانال با حساسیت ویژه ای انجام می شود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: