سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳۹
سرویس: اقتصادی
 |  ۳۱/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
  |   نظرات: بدون نظر
46 views بازدید

برداشت جو از مزارع شهرستان ری آغاز شد

آوای ری – رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: برداشت جو از هشت هزار هکتار از اراضی این شهرستان آغاز شد.

محمد عباسی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به کشت آبی جو اظهار داشت: با توجه به باران های خوب بهاری پیش بینی می شود میزان عملکرد کشاورزان با افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصد همراه باشد.
وی تصریح کرد: میزان تولید جو شهرستان ری سال گذشته در حدود ۳۵ هزار تن بود و هر هکتار به طور میانگین در حدود چهار هزار و ۵۰۰ کیلوگرم میزان عملکرد داشته است.
عباسی با بیان اینکه بیشترین میزان کشت جو در بخش حسن آباد فشافویه انجام شده است، افزود: نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی و ارائه مشاوره به کشاورزان، استفاده از نهاده های استاندارد در زمان کشت و بارندگی های مناسب بهاری از عواملی هستند که باعث افزایش تولید نسبت به سال گذشته می شود.
وی قیمت تضمینی خرید هرکیلوگرم محصول جو در سال جاری را ۱۱ هزار و ۶۳۹ ریال اعلام کرد و گفت: قیمت محصول جو در بازار آزاد بالاتر از قیمت مصوب دولت است و کشاورزان به احتمال زیاد در بازار آزاد محصولاتشان را به فروش برسانند.
به گزارش ایرنا، شهرستان ری با ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی را تولید می کند.
این شهرستان دارای رتبه اول در تولید گندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید تخم مرغ در استان تهران را دارد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: