یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۴
سرویس: اقتصادی
 |  ۱۳/ شهریور/ ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
  |   نظرات: بدون نظر
316 views بازدید
مدیر جهاد کشاورزی ری گفت: ۶۲ تن ماهی گرمابی از نوع کپور، آمور، سرگنده و فیتوفاگ از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.

۶۲ تن ماهی گرمابی در شهرستان ری تولید شد

آوای ری -محمد عباسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری بیان داشت: شهرستان ری با دارا بودن ۱۵ استخر ماهی به مساحت ۱۹ هکتار و دریاچه مصنوعی عشق آباد به مساحت ۴۰ هکتار، رتبه سوم تولید انوع ماهی گرمابی، سردابی و زینتی را در استان تهران به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه پرورش ماهی‌های گرمابی به ۲ صورت پرواری و بچه ماهی در شهرستان ری انجام می‌شود، افزود: در روش پرواری بچه‌ ماهی به صورت ۵۰ گرمی وارد استخر می‌شوند و با وزن یک تا ۲ کیلوگرم خارج و روانه بازار مصرف می‌شوند.
عباسی ادامه داد: در روش پرورش نیز تولیدکنندگان بچه ماهی‌های ۶ گرمی را در استخرهایشان رها سازی و با وزن ۵۰ گرم به فروش می‌رسند.
وی با اشاره به اینکه تولید ماهی گرمابی فقط در بخش قلعه نو شهرستان ری صورت می‌گیرد، ابراز کرد: بخش قلعه نو به دلیل قرار گرفتن در مسیر رودخانه‌های جنوب پایتخت و داشتن آب مناسب برای پرورش ماهی به یکی از قطب‌های عمده تولید ماهی در استان تهران تبدیل شده است.
عباسی یادآور شد: اداره جهاد کشاورزی ری برای مشارکت هر چه بیشتر کشاورزان به تولید انواع ماهی سردآبی و گرمابی، تسهیلات خوبی برای کشاورزان در نظر گرفته است و حمایت از تولیدکنندگان آبزیان دریایی از راهبردهای جهاد کشاورزی محسوب می‌شود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: