شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۶:۵۵
سرویس: اجتماعی
 |  ۱۱/ مهر/ ۱۳۹۸ - ۲:۳۲
  |   نظرات: بدون نظر
214 views بازدید
رئیس اداره بهزیستی ری مطرح کرد:

تشکیل کمیته سالمندان در جهت رفع مشکلات این قشر

آوای ری- رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری با اشاره به لزوم ساماندهی امور سالمندان گفت: در شهرستان ری کمیته سالمندان به دبیری اداره بهزیستی در جهت رفع مشکلات سالمندان تشکیل می‌شود.

مینا رجایی به مناسبت روز سالمند با حضور در آسایشگاه خیریه کهریزک اظهار داشت: پیداش روز جهانی سالمند در سال ۱۹۸۲ از سوی سازمان ملل با تشکیل شورای جهانی سالمندی آغاز شده است.

وی افزود: در آن دوران شورای جهانی سالمندی طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد و در نهایت در سال ۱۹۹۰ این شورا روز اول اکتبر مصادف با ۹  مهرماه را به عنوان روز جهانی سالمند در تقویم‌های روزشمار جهانی به ثبت کرد.

رجایی در ادامه گفت: اداره بهزیستی شهرستان ری به مناسبت روز سالمند دو برنامه برای سالمندان با شعار جهانی «برابری فرصت‌ها برای هر سن» و « نه به تبعیض سنی » برگزار کرده است.

وی سپس با اشاره به سیر صعودی جمعیت سالمندان در کشور افزود: طبق پیش‌بینی‌ها افزایش جمعیت سالمندان در کشور ما هر ساله به میزان ۵٫۲  درصد رشد می‌کند که نیاز به برنامه‌ریزی دارد و در این راستا شورای سالمندی برای برنامه‌ریزی تشکیل شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری در پایان با تأکید بر ساماندهی امور سالمندان خاطرنشان کرد: در شهرستان ری کمیته سالمندان به دبیری اداره بهزیستی در جهت رفع مشکلات سالمندان تشکیل می‌شود.

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: