دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۳:۴۸
 |  ۲۱/ آذر/ ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
  |   نظرات: بدون نظر
116 views بازدید

جهاد محرومیت‌زدایی سپاه همچنان ادامه دارد

آوای ری- سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در سفری نیم روزه با حضور در مناطق محروم شهرستان‌های پردیس و ری تعدادی از ۲۲۹۴ پروژه محرومیت‌زدایی، عمرانی، اشتغال‌زایی و سازندگی استان تهران را افتتاح کرد و از نزدیک با مشکلات مردم و این محلات آشنا شد و پای درد دل اهالی نشست.

جهاد محرومیت‌زدایی سپاه همچنان ادامه دارد

خبرگزاری فارس؛ محمد حسینی: نزدیک ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه سردار سلامی به همراه تعدادی از همراهان و مسؤولان با خیرمقدم و خوش‌آمد گویی میزبان برنامه یعنی سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران وارد شهرستان پردیس شد.

سرمای هوا در واپسین روزهای پاییز شاید کار را برای همه سخت می‌کرد اما گرمای همدلی و وحدت برای ساخت ۲۴ واحد مسکونی برای افراد مستضعف و محرومان منطقه اوزون تپه در بومهن سبب شده بود مراسم افتتاح با شور و حرارتی بالا برگزار شود و لحظه‌ای که مادر با چادر رنگی خود و چین‌وچروک نقش بسته بر صورتش با لبخند رضایت از سردار برای ساختن سرپناه تشکر می‌کند، سردار دلاور روزهای جنگ، اینک سر مقابل این مادر پایین آورده و می‌گوید با لطف و عنایت خداوند این‌گونه کارها به اتمام می‌رسد تا ما شرمنده این مردم نباشیم.

هوا امروز خوب است…

وقتی سردار از همکاران و مسؤولان محلی تشکر می‌کند برای حضور در این شرایط سخت و سرد آب و هوایی شرق استان تهران، فرماندار پردیس می‌گوید: امروز هوای پردیس با حضور شما بسیار خوب است.

حضور هرچند کوتاه و ۳۰ دقیقه‌ای سردار در بومهن پردیس ثمرات خوب ایجاد مأمن و سرپناه مستحکم برای خانواده‌های مستضعف را به همراه داشت و درحالی‌که به‌سرعت این شهرستان را ترک و به ری عزیمت کردند که دعای این خانواده‌ها بدرقه راه سپاه، بسیج و سازندگان این واحدهای مسکونی شد.

پروژه‌هایی در دل محله‌ای محروم و پر معضل

شهرک گلستان در محله علایین منطقه ۲۰ و در حاشیه جاده تهران ورامین از ۸ صبح در تکاپوی افتتاح چند پروژه است تا بلکه به همت سپاه و بسیج برخی معضلات اساسی این مجتمع ۱۰۹۶ واحدی تا حدودی حل شود.

ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه سردار با تدابیر امنیتی نه چندان زیادی وارد شهرک شد و مورد استقبال اهالی که ساعت‌ها منتظر وی بودند، قرار گرفت و سردار با خیلی از آن‌ها تک‌تک احوالپرسی و برخی مشکلات اهالی را هم لابه‌لای این خوش‌وبش شنید.

مسجد حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با کمک خیران و اهالی دو سالی است احداث‌شده و در کنار آن اولین ربان قرمزرنگی که توسط سردار سلامی قیچی شد مربوط به افتتاح باشگاه سیدالکریم (ع) بود که در ازدحام بیش‌ازحد خبرنگاران و اهالی انجام و وارد این باشگاه کوچک محلی شدیم که نونوار بودن اندک وسایل آن جلب نظر می‌کرد و کودکان و نوجوانانی که با ذوق و شوق مشغول بازی، شادی و ورزش بودند.

عده‌ای جوان با احترام به سبک ورزش‌های رزمی و حرکات ورزشی و دفاع شخصی روی تاتمی صورتی و آبی‌رنگ به استقبال سردار رفتند و پس از اجرای برنامه خود با خوش‌وبش با سردار از ساختن این مکان که جای خالی آن حس می‌شد تشکر کردند و از وی خواستند با توجه به کوچک بودن فضا و تعداد زیاد جوانان و علاقه‌مندان دستور بدهد سالن ورزشی دیگری در حوالی شهرک احداث شود که سردار سلامی به مسؤولان این نکته را یادآور شد.

تیم حفاظت، سردار را به سمت پله‌های خروج هدایت می‌کرد که سروصدای پینگ‌پنگ بازی بچه‌ها در فضایی دیگر سردار را به آن سمت کشاند و کودکان تا حالا شاید این‌همه نیروی نظامی را یکجا ندیده بودند و مات و مبهوت دست به پشت بر چشم‌های سردار زل زده بودند که با حال و احوال‌پرسی کودکانه سردار فضا کمی عوض شد و با خروج فرماندهان از اتاق هیجان به اوج خود برگشت.

از زیرزمین ورزشی خود را به طبقه اول درمانی رساندیم که به‌عنوان مرکز بهداشت و درمان در دو اتاق از این به بعد به اهالی خدمت‌رسانی می‌شود.

پزشکان و نیروهای درمانی سفیدپوش جهادی از خدمات این مرکز گفته و توضیح می‌دهند که قرار است سه روز در هفته به اهالی خدمات پزشکی رایگان داده شود و سردار بر ارائه بهترین و بیشترین خدمات این‌چنینی به محرومان تأکید دارد.

ساختمان سمت راست مسجد مقصد بعدی ما بود که در مقابل آن خانواده شهدا با عکس‌های شهیدان خود به فرمانده معزز سپاه با صلوات خوش‌آمد می‌گویند و برای افتتاح مجموعه کارگاه اشتغال‌زایی از مادر شهیدی خواست تا ربان بعدی به دست مبارک این مادر گران‌قدر بریده شود و راهی کارگاه گوهر تراشی شهید عبدالحسین برونسی در زیرزمین شدیم که زنان سرپرست خانوار و نیازمند پشت دستگاه مشغول کار هستند و سلامی با حوصله به ظرافت و دقت کارهای آن‌ها می‌نگرند و گاهی هم مشکلات کار و زندگی را گوشزد می‌کنند.

بیشتر به محله ما سر بزنید

خانمی در این میان از معضلات ریزودرشت این مجتمع‌ها می‌گوید و از سردار سلامی می‌خواهد تا بیشتر به این محلات سر بزنند تا مشکلات بهتر، بیشتر و زودتر حل شود.

سه کارگاه قالیبافی، خیاطی و مونتاژکاری در طبقه اول با افراد شاغل در این مجموعه‌ها بی‌صبرانه از صبح منتظر بازدید سردار سلامی هستند که این بازدید از کارگاه خیاطی آغاز می‌شود و مدیر از مشکلات خود و کارگاه به سردار می‌گوید و وی هم به مسؤول مربوطه برای حل آن تأکید لازم را می‌کند.

تابلوی فرش و قالی‌های رنگارنگ به دست توانمند و هنرمند تعدادی بانوی نیازمند ولی توانا در کارگاه قالیبافی از جذابیت و زیبایی خاصی برخوردار بود که مسؤول غرفه می‌گوید با ۵۰ میلیون می‌توان تا ده نفر دیگر از این زنان را با آموزش در این مرکز مشغول به کار کرد که فرمانده سپاه از فرماندار و سایر مسؤولان سپاه می‌خواهد این زنان زحمتکش فرش‌باف را کمک و حمایت کنند.

فرش‌باف‌ها از به فروش رفتن محصولات خود نیز گلایه‌هایی داشتند که قرار شد بستر و راه‌کاری برای عرضه و فروش تمام محصولات کارگاه‌های اشتغال‌زایی فراهم شود.

۱۵ نفر در کارگاه مونتاژکاری مشغول کار بودند که سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در این حین از تعداد اشتغال‌زایی کارگاه‌های افتتاح شده امروز سؤال کرد که سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت بیش از ۱۰۰ نفر به‌طور مستقیم در این کارگاه‌ها مشغول کار شدند.

بعد از پایان افتتاح‌ها سردار سلامی در هنگام خروج مادرهای شهدا او را دوره کرده و از معضلات بیکاری و اعتیادی که به سنین ۱۴-۱۵ سالگی رسیده به سردار می‌گویند و می‌پرسند چرا نباید قاچاقچیان اعدام شوند تا ما شاهد نابودی جوانان در دام اعتیاد نباشیم؟

پس از شنیدن مشکلاتی از جنس اشتغال، معیشت و اقتصادی و دریافت نامه‌های زیاد، سردار پس از توقف چنددقیقه‌ای راهی روستای قمصر در بخش کهریزک شهرستان ری شد و از مرکز کارآفرینی شهید همدانی که در سال ۹۵ توسط بسیج سازندگی ناحیه حضرت روح‌الله (ره) افتتاح‌شده بود بازدید کرد و در این دیدار صمیمی میان روستاییان خدمت به مردم را واجب شرعی و اخلاقی دانسته و توجه به روستاها را که یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است از اهمیت و ضرورتی دوچندان عنوان کرد.

کاروانی از جنس امید و زندگی نیسان‌های آبی‌رنگ حامل جهیزیه نوعروسان نیازمند در بلوار امام حسین (ع) صف‌کشیده‌ بودند و از صبح امروز توجه هر رهگذری را به خود جلب می‌کند و ادامه این کاروان طولانی تا داخل فرماندهی سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران در همین خیابان پیش رفته و سردار برای ارسال ۳۱۳ سری جهیزیه از طرف سپاه استان تهران برای نقاط محروم وارد مقر فرماندهی شد.

این دومین آیین ازدواج آسان و طرح لبخند نوعروسان در سال جاری است که با بازدید و سخنان کوتاه سردار استارت ماشین‌ها به صدا درآمد و این کاروان سیصد و سیزده جهیزیه به سمت کانون گرم زوج‌های جوان بی‌بضاعت حرکت کرد تا سرآغاز امید و زندگی مشترک آن‌ها باشد.

سردار حسین سلامی در ادامه به مقام شامخ شهدای گمنام مدفون در سپاه ادای احترام کرد و برنامه پایانی سردار نشست صمیمی با رزمندگان، بسیجیان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران بود که از نزدیک با آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

با افتتاح این ۲۲۹۴ پروژه امیدهای زیادی در دل‌های پیر و جوان نشست ولی بازار مشکلات و گلایه‌ها با دیدن یک مسؤول بازهم داغ بود تا صدای خود را به گوش تصمیم‌گیرندگان کشور برسانند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: