یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۳:۰۵
 |  ۱۶/ دی/ ۱۳۹۸ - ۵:۰۸
  |   نظرات: بدون نظر
176 views بازدید

کلید اجرای اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است

آوای ری- مشاور عالی دبیر کل خانه ایثارگران کل کشور و مدیر کل خانه ایثارگران استان تهران با تأکید بر اینکه کلید اجرای اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت نخبگان واقدام جهت حمایت از طرح های نوین وبسترسازی درجامعه واشتغالزایی رامهم ترین الویت اقتصاد مقاومتی دانست.

اکبر حیدریان در پنجمین نشست خانه ایثارگران به بررسی اقتصاد مقاومتی در بیانیه گام دوم انقلاب با حضور نخبگان  در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخت

دراین نشست که با حضور حجت‌الاسلام اصغری معاون اجرایی خانه ایثارگران تهران برگزارشد وی بر واژه انقلابی بودن افراد و زود به نتیجه مطلوب رسیدن تاکید کرد وخواستارحضور جوانان تحول خواه در صحنه های فرهنگی اجتماعی اقتصادی شد‌.

وی اظهار داشت:  پیدا کردن راه‌های میان‌بر و بخش اصلی تحول در اقتصاد مقاومتی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در بیانیه گام دوم انقلاب، به آن اشاره داشته است.

اصغری در ادامه افزود: اقتصاد مقاومتی باید برای مردم روشن شود؛ چراکه مردم در این زمینه خود محورند.

حجت‌الاسلام اصغری برخی اقتصاد مقاومتی را با ریاضت اقتصادی اشتباه می‌گیرند؛ درحالی‌که اقتصاد مقاومتی به معنای این است که اقتصاد کشور در برابر جنگ اقتصادی دشمن مقاوم باشد.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید مصوبات اصولی در زمینه اقتصاد مقاومتی داشته باشند و از تصویب لوایح غیرسودمند در این زمینه جلوگیری کند.

در ادامه این مراسم کرمی دیگر از اعضای خانه ایثارگران اظهار داشت:باتوجه به فرمایشات رهبری تولید علم بهترین ثروت در هرجامعه ای است و اقتصاد مقاومتی لازمه تحقق بیانیه گام دوم است افزود: استفاده از نخبگان و اساتید دانشمندان در حوزه‌های مختلف کشور به معنای آن است که حضورشان‌را درک‌می کنیم اما مشکلاتی به‌دلیل ناهماهنگ بودن مسئولان در زمینه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب خصوصاً در موضوع اقتصاد مقاومتی فاصله هایی را ایجاد کرده است

کرمی اظهار داشت؛ بیش از ۵۵ درصد نیاز داخلی ما از طریق واردات تأمین می‌شودکه رقابت‌ناسالم را در سطح‌کشور رقم زده است.

کرمی افزود امروزه جوانان نخبه به درجه ای رسیدند که نیازهای داخلی‌ تامین شودو دلیل واردات را سوءمدیریت و ناهماهنگی میان مسئولان ذی‌ربط دانست

همچنین درادامه نشست مجید محمدی یکی دیگر از نخبگان کشور اظهار داشت:با استفاده از اسناد آینده‌پژوهی متوجه می شویم که کارشناسان خارجی سال ۲۰۲۰ را برای ایران سال غیرمطلوب اقتصادی عنوان کرده بودند؛ اما با برنامه ریزی های انجام شده خوب عمل کرده و برروی لایه‌های فناوری کشور خوب کار کرده‌ایم.

محمدی با تاکید بر اینکه نباید از آینده غافل شد و باید از ظرفیت شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها استفاده کرد افزود فناوری در آینده، در همه زندگی‌های ها نفوذ خواهد کرد و باید به موضوعاتی که ایران را در زمینه فناوری بیشتر جلو می‌بردبا دید تخصصی پیش رفت تا بتوانیم در لایه‌های بنیادی فعالیت کنیم.

درادامه نشست محترمی نخبه و مخترع کشوری اظهار داشت: حمایت کردن مسئولان از وضع معیشتی و تخصصی باعث می شود که نخبگان  بروی فعالیت های خود تمرکز داشته وبستر‌پیشرفت اقتصاد مقاومتی در بیانیه گام دوم سریع تر‌محقق شود.

یاورزاده از اساتید دانشگاه اقتصاد مقاومتی را ضرورت مقاومت برای رد کردن فشارها و عبور از سختی‌ها برای رسیدن به نقاط مثبت ملی دانست وی افزوداقتصاد مقاومتی سیاستی است که اگر به درستی انجام شود به بهترین نحو می‌تواند اقتصاد را از این عقب ماندگی نجات دهد؛ اقتصاد مقاومتی در بیان مختصر اقتصادی است درون زا، برون نگر، عدالت پایه، مردم‌محور و دانش بنیان که نسبت به تهدیدها، تغییرات و مخاطرات مقاوم بوده و نه تنها از جریان‌های ناخواسته و منفی کمترین اثر را می‌پذیرد بلکه می‌تواند به جریان‌سازی مثبت و مطابق با منافع ملی اثر بگذارد.

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: