یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۹
سرویس: شهری
 |  ۲۵/ فروردین/ ۱۳۹۹ - ۳:۱۹
  |   نظرات: بدون نظر
60 views بازدید

روستای مرتضی گرد در جنوب پایتخت به شبکه آب آشامیدنی تهران متصل شد

آوای ری- معاون بهره برداری آبفای منطقه۶- شهرری از اجرای عملیات سه راه گیری و  لوله گذاری به طول ۲۰۰ متر به منظور تامین بخشی از کسری منابع و افزایش کیفیت آب روستای مرتضی گرد در جنوب تهران خبر داد.

حسین نامداری با اعلام این خبر گفت: روستای مرتضی گرد با جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر در قسمت جنوبی بزرگراه آزادگان در منطقه۱۹ تهران واقع شده و از روزهای پایانی سال گذشته به دنبال نهایی شدن طرح یکپارچه سازی خدمات شرکت های آب و فاضلاب، زیر پوشش خدمات رسانی آبفای منطقه۶- شهرری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه  از نخستین روزهای تحویل گیری روستاهای جنوب تهران، موضوع توسعه و بهینه سازی زیرساخت ها و تاسیسات آبی این روستاها در جهت ارتقای خدمات آب و فاضلاب به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار گرفته است افزود: روستای مرتضی گرد با وجود قرار داشتن در محدوده شهر تهران، به دلیل کمبود امکانات و تاسیسات آب و فاضلاب از کمبود شدید آب رنج می برد و مشترکان آب این روستا به طور روزانه با مشکل قطعی آب رو به رو بودند از همین رو با انجام این عملیات اجرایی و وصل شدن به شبکه آب آشامیدنی شهر تهران بخش قابل توجهی از این مشکلات برطرف شد.

نامداری با اشاره به اجرای این عملیات عمرانی توسط گروه امداد و بهره برداری ناحیه۳(خانی آباد) شرکت ادامه داد: در این عملیات عمرانی و توسعه ایی با انجام حدود ۲۰۰ متر لوله گذاری به قطر ۱۵۰ میلی متر و سه راه گیری و اتصال به خط ۱۵۰ میلی متری میدان میوه و تره بار مرکزی تهران، روستای مرتضی گرد به شبکه آب تهران وصل شد و ضمن برطرف شدن بخش اعظم کسری منابع آب در دسترس، کیفیت آب آشامیدنی روستا نیز تا حد زیادی ارتقاء یافت.

وی در پایان با سپاس و قدردانی از مدیریت و کارکنان بهره برداری ناحیه سه آبفای منطقه۶- شهرری خاطرنشان کرد: با انجام این طرح توسعه و اتصال این روستا به شبکه سراسری آب تهران، موجبات رضایت مندی ساکنان این روستای کم برخوردار جنوب تهران تا حدود زیادی فراهم شد.

شرکت آب و فاضلاب منطقه۶ تهران- شهرری به ۲۵۰ هزار مشترک آب شهری در پنج منطقه(۱۵-۱۶-۱۷-۱۹-۲۰) شهرداری تهران و پنج شهر جنوب تهران شامل شهرهای باقرشهر، کهریزک، حسن آباد، قیام دشت، خاورشهر و ۶۷ روستا با بیش از ۲۶ هزار مشترک آب خدمات رسانی می کند.­

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: