یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۶
 |  ۲۱/ اردیبهشت/ ۱۳۹۹ - ۱:۳۴
  |   نظرات: بدون نظر
47 views بازدید
بخشدار کهریزک :

با فعالیت ابداعی روستا را به جایگاه تولیدی خود برگردانید

آوای ری- در نشست دهیاران بخش کهریزک و بخشدار این بخش فعالیت های انجام شده در روستاهای بخش کهریکز مورد بررسی قرار گرفت . امین بابایی بخشدار کهریزک در این نشست با تاکید بر اصل ارائه عملکرد شفاف به مردم گفت :‌ عملکرد خود را بصورت شفاف در اخنیار مردم قرار دهید و با نظرسنجی کاملا علمی فضا را برای ارزیابی خود توسط مردم آماده کنید .

 

بخشدار کهریزک روستاها را مراکز جمعیتی تولیدی دانست که اگر این کارکرد تولیدی از این جامعه روستایی گرفته شود ناخودآگاه کارکرد روستا از بین خواهد رفت . لازم است همه دهیاران با ابداع شیوه های نوین در مدیریت روستایی خود با نیاز سنجی و سطح بندی پتانسیل های روستا از تمام امکانات طبیعی روستا مانند اقلیم و خاک ، به نحو شایسته بهره برداری کنند . برای مثال پیشنهاد کشت زعفران در اراضی بدون استفاده روستای قیصر آباد می تواند راهگشای برخی معضلات روستایی مانند بیکاری روستاییان و حتی ارتقای سطح هویت محلی روستاییان باشد.

 

امین بابایی با اشاره به گلخانه در حال تاسیس در روستای قمصر این قبیل اقدامات را باعث رشد اقتصادی روستا دانست و گفت :‌ظرفیت سنجی روستا و بهره گیری کامل از قابلیت اقلیمی آن کمک می کند تا روستا همواره همچون نبض تپنده به زندگی شهری نیز زندگی بخشد . همه جامعه شناسان شهری اذعان بر این موضوع دارند که جان شهرها د رسینه روستاهاست و زنده بودن این دو نقسه جمعیتی منوط به هم است.

 

بابایی در ادامه تاکید کرد همه دهیاران با تکمیل برنامه توسعه پنج ساله نقشه راهبردی مدونی را برای ادامه کار خود و شروع دوره های کاری بعد از این به یادگار بگذارند.

 

در این جلسه بخشدار کهریزک ازدهیاران خواست با ارزیابی توان های بالقوه روستاهای خود در رشد روستایی روستاهای محل خدمت خود بیش از این بکوشند.

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

mahak12
1341
kahrizak121
15487
154250
154878787
آمار بازدید:

بازدید امروز: